O nás

V roku 2009 sme nadobro prepadli myšlienke vytvoriť miesto, kde by sa mohli stretávať krásne vínka a ich milovníci. Po krátkom hľadaní vhodných priestorov v Trnave a Bratislave sme napokon sa napokon rozhodli otvoriť vinotéku doma v Smoleniciach, v príjemných priestoroch v centre obce v tesnej blízkosti  obchodov, bánk a reštaurácií.

O správnosti tejto voľby nás presviedčajú pravidelní aj občasní zákazníci, ktorí k nám chodia nielen pre krásne vínka, ale aj  kvôli širokému výberu darčekových predmetov, keramiky, čajov a čajových súprav. Názov Vinotéka Galéria  je spojená s prezentáciou výtvarných diel nadšených amatérskych výtvarníkov, ktoré nájdete na stenách vinotéky.

Od samotného počiatku sa vinotéka stala miestom príjemných komorných ochutnávok, kde sa o víne diskutovalo, filozofovalo a hlavne sa chutnalo. Keď sa nám tento priestor stal na ochutnávky tesným, presunuli sme ich do južnej bašty Smolenického zámku, ktorá sa nám stala základňou nielen pre ochutnávky ale aj pre rôzne eventy, ktorých hlavnou témou sú krásne vínka.