Vinotéka

Vo Vinotéke Galéria nájdete vínka z vinárstiev:
Elesko Modra
Chowaniec & Krajčírovič Sv. Jur
Karpatská perla Šenkvice, vinárstvo roka 2012
Mrva & Stanko Trnava
Naturvin Domin & Kušický
Repa Winery Šenkvice
Terra Parna Suchá n. Parnou
Vinárstvo Blaho Zeleneč
Vinárstvo Sadloň Limbach, vinár roka 2011
Vinárstvo Skovajsa Pezinok
Vinidi Báb pri Nitre
Vinkor Vinosady
Vinkova Pezinok
Víno DIOUS Horné Orešany
Víno Fedor Malík & syn. Modra
Víno Rariga Modra
Vins Winery Vinosady
VVD Dvory nad Žitavou

Naša ponuka vín v princípe pozostáva z troch základných línii:

  1. Akostné prívlastkové vína hlavne z malokarpatskej vinárskej oblasti, ďalších slovenských oblastí ako nitrianska, južnoslovenská, tokajská a ďalšie.
  2. Vína z významných európskych oblastí a z nového sveta
  3. Kvalitné odrodové sudové vína

Slovenské prívlastkov vína sú pre nás prioritou. Snažíme sa zhromažďovať najlepšie vína hlavne z nášho domovského regiónu – malokarpatských zvlnených svahov, ktoré mi hlavne medzi Pezinkom a Modrou vzhľadom pripomínajú niektoré lokality Toskánska. Prechutnali sme veľa vín od mnohých vinárov z ostatných štyroch ročníkov a tie najlepšie, s ohľadom tiež na pomer kvality a ceny , sme postavili na pulty vinoteky a zaradili do početných ochutnávok, ktoré robíme pre zákazníkov vinotéky ako aj zahraničných hostí prichádzajúcich do Smoleníc.

Zahraničné vína na rozdiel od lokálnych sú pre nás stále výzvou. Pri svojich cestách do zahraničia sme mali možnosti prechutnať špičkové vína mnohých známych aj menej známych vinárskych regiónov. Utvrdili sme sa v presvedčení, že napriek tomu, že v supermarketoch je nepreberné množstvo zahraničných vín, musíme vína zo sveta predstavovať aj vo vinotéke. Také vína, o ktorých sme si istí, že prinášajú vysokú kvalitu za primeranú cenu . Na otázku prečo by sme mali kupovať zahraničné vína, keď máme vynikajúce slovenské, môžme odpovedať, že kvalitu môžme spoznávať len vtedy ak ju budeme pravidelne porovnávať s najlepšími svetovými vzormi.

Možno sa bude zdať, že naša tretia línia je ďaleko od prvých dvoch, opak je pravdou. Predstavte si, že hostíte 40 dospelých ľudí. Na to, aby ste mali dostatok vína, treba sa predzásobiť aspoň štyridsiatimi fľašami, čo by boli náklady niekde od 250 do 400 eur, podľa výberu. Pri nákupe sudového odrodového vína od nás zaplatíte od 70 do 120 eur. S garanciou, že vínka budú vynikajúcej kvality a ani nasledovne ráno nebude pre hostí ťažkým prebudzaním :).

Najčítanejší časopis o víne, vinároch, vinárskych oblastiach na Slovensku aj v zahraničí, o snúbení jedla s vínom a ďalších zaujímavých témach súvisiacich s vínom – Vinotéka  si môžete prelistovať a zakúpiť v našej vinotéke.

Pre zobrazenie kliknite sem

Vinotéka Galéria je členom Malokarpatskej vínnej cesty